Helyezések a 37. OTDK Orvos- és Egészségtudományi szekcióban

A 2025. április 22–25. között Pécsen megrendezett 37. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Orvos- és Egészségtudományi szekciójában Tanszékünket Kozák Péter és Gráczer Alexandra orvostanhallgatók, illetve Kemény Eszter és Erős Mihály biológia szakos hallgatók képviselték. Nagyon büszkék vagyunk, hogy a zsűri Gráczer Alexandra és Kemény Eszter előadásait első díjjal, Kozák Péter és Erős Mihály előadásait külön díjjal értékelték! Szeretettel gratulálunk a hallgatónak és a témavezetőknek!

Siker a 37. OTDK Biológia szekcióban

A 2025. április 15-17. között Szegeden megrendezett 37. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Biológia szekciójában Tanszékünket Vinga Krisztián másodéves MSc biológus hallgató képviselte. Nagyon büszkék vagyunk, hogy Krisztián előadását a Neuobiológia és neurofiziológia 2. tagozatban második díjjal értékelte a zsűri! Szeretettel gratulálunk a hallgatónak és a témavezetőknek!

Részvétel a XXVIII. Korányi Frigyes Tudományos Fórumon

A XXIX. Korányi Frigyes Tudományos Fórum 2025. március 27-28. között került megrendezésre a Semmelweis Egyetemen, a Korányi Frigyes Szakkollégiumban. Az elmúlt évekhez hasonlóan a konferencia előadási lehetőséget biztosított a tudományos diákköri munkát végző orvos-, fogorvos- gyógyszerész- és biológus hallgatók számára. Tanszékünket a konferencián Pető Sára biológia alapszakos hallgató és Athos Triglianos angol évfolyamon tanuló orvostanhallgató képviselte. Előadásaikat a Transzlációs Medicina, Kísérletes műtéttan és az Idegtudományok szekciókban egy első és egy második díjjal ismerték el. Gratulálunk a díjazottaknak!

Meghívó az ESM 2025-re

A Magyar Mikrocirkulációs és Vaszkuláris Biológiai Táraság nevében szeretettel meghívjuk Önöket az Európai Mikrocirkulációs Társaság kétévente megrendezésre kerülő nemzetközi konferenciájára!
Időpont: 2025. május 19-22., Helyszín: József Attila Oktatási és Információs Központ, Szegedi Tudományegyetem, Szeged.
A nagy érdeklődésre számot tartó nyitó előadáson túl 6 plenáris előadással, 16 szimpóziummal és poszter szekciókkal várjuk az érdeklődő résztvevőket. Szeretettel várjuk Önöket 2025-ben Szegeden!
Farkas Eszter
az ESM 2025 konferencia elnöke

A Magyar Idegtudományi Társaság 2025. évi konferenciája

Debrecenben került megrendezésre 2025. január 23-24. között a Magyar Idegtudományi Társaság (MITT) éves konferenciája. Az évente megrendezésre kerülő esemény a hazai idegtudományi kutatói közösség egyik legnívósabb eseménye. A konferencián a HCEMM-SZTE Agyi Keringés és Metabolizmus Kutatócsoport két szimpózium szervezésével vett részt. Dr. Menyhárt Ákos és Dr. Tóth Melinda „Neurodegeneration: Comorbidity of Alzheimer’s disease and potential therapeutic targets" címmel, Prof. Farkas Eszter és Dr. Veszelka Szilvia „Therapeutic potentials of sigma-1 receptor ligands in experimental models of brain diseases” címmel szervezett szimpóziumot.

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Tisztelettel köszöntöm az SZTE Sejtbiológia és Molekuláris Medicina Tanszék honlapján!

Cellbio

Tanszékünk oktatási tevékenysége a Természettudományi és Informatikai Kar Biológia Intézetének BSc és MSc képzéseihez, valamint a Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar osztatlan orvosképzéséhez és előkészítő évfolyamához kötődik. Magyarul és angolul oktatott kötelező és választható tantárgyaink a sejtbiológia és a molekuláris biológia témakörére koncentrálnak. A doktori képzésben alapozó tárgyat oktatunk, és témavezetői feladatokat látunk el.

Tanszékünkön három eredményes kutatócsoport működik, melyek az őssejtek, a központi idegrendszer gyulladásos folyamatai és az agyérbetegségek kórfolyamatainak témaköreiben folytatnak nemzetközi szinten elismert transzlációs- és alapkutatást. Hazai és külföldi együttműködéseink sokrétűek.

Munkatársaink sokéves szakmai tapasztalatukat kamatoztatva, elhivatottan vesznek rész az oktató- és kutatómunkában. Célunk a biológus- és orvosképzésben a naprakész, friss tudás közvetítése, a sejtbiológiai ismeretek stabil megalapozása, és a kutatói szemléletmód átadása, a kutatói életpálya népszerűsítése.

Farkas Eszter

Prof. Dr. Farkas Eszter
tanszékvezető egyetemi tanár